اخباراخبار کانادا

آیا زمستان زمان خوبی برای فروش خانه است؟

جو ریچر کارشناس املاک معتقد است که چون در زمستان خانه های کمتری برای فروش وجود دارند، ملک شما می تواند بیشتر توجه خریداران بالقوه را جلب کند.

حال سوال این است که آیا فروش خانه در زمستان سخت تر است؟

جو ریچر معتقد است پاسخ این سوال بیشتر به شرایط شخصی و مالی افراد بستگی دارد تا شرایط آب و هوایی؛ هر چند وضعیت بازار نیز یک عامل بسیار مهم است.

او در ادامه گفت: به طور کلی بهار و پاییز فصولی هستند که خرید و فروش ملک در انتاریو به اوج می رسد. حقیقت این است که معاملات املاک در تمام طول سال اتفاق می‌افتد، اما ممکن است در ماه ‌های سردتر سال، تجربه این معاملات اندکی متفاوت باشد.

هر چند خریداران و فروشندگان ممکن است در بهار و پاییز فعال تر باشند، اما این لزوماً بدان معنی نیست که زمستان زمان بدی برای فروش ملک است.

به نظر من چون در این فصل تعداد خانه های کمتری لیست می شوند، ملک شما این پتانسیل را دارد که توجه خریداران احتمالی را بیشتر به خود جلب کند. در ضمن وقتی کسی در این هوای سرد وقت می گذارد و از خانه شما بازدید می کند، به احتمال زیاد تصمیم او برای خرید ملک جدی است و فقط به دنبال یک ملک مناسب می گردد.

اما با توجه به اینکه وضعیت املاک مختلف با هم متفاوت است. پیشنهاد می کنم قبل از تصمیم برای فروش ملک خود در زمستان، عوامل زیر را در نظر بگیرید و بعد در این زمینه تصمیم بگیرید.

فرصت های پایانی (closing dates) خانه های فعلی و بعدی خود را با هم مقایسه کنید. اگر فرصت پایانی ملک جدید شما هنوز فرا نرسیده است، به احتمال زیاد بازار زمستان برای فروش ملک فعلی شما ایده آل نیست و بهتر است فروش ملک فعلی خود را تا بازار بهار به تعویق بیاندازید.

از طرفی اگر مهلت پایانی ملک جدید مدنظرتان به زودی فرا می رسد و همچنان قصد دارید فروش ملک فعلی خود را تا بهار به تعویق بیندازید، باید خود را برای پیامدهای مالی این اقدام آماده کنید.

فراموش نکنید که امنیت عمومی در درجه اول اهمیت قرار دارد. بسته به محل زندگی شما ممکن است در زمستان برف زیادی روی پله ها، پشت بام و حیاط ملک تان جمع شود. به همین دلیل در صورتی که قصد فروش ملک خود در زمستان را دارید، همیشه باید این مکان ها را عاری از برف و یخ نگهدارید. این یک بخش بسیار مهم از روند فروش ملک در زمستان است زیرا این کار باعث تسهیل روند بازدید خریداران از ملک شما می شود.

در ضمن بهتر است همیشه با نماینده بیمه خود تماس بگیرید تا مطمئن شوید که ملک شما در صورت وقوع حوداث غیر مترقبه، از پوشش بیمه ای کافی برخوردار است.

فراموش نکنید که فروش ملک نیازمند زمان و توجه است، از این رو بهتر است همیشه با یک مشاور املاک مشورت کنید. قبل از انتخاب مشاور همواره به عواملی چون تجربه، تخصص، نحوه خدمات دهی و هزینه او توجه کنید. سعی کنید سوالات هدفمندی از او بپرسید و با کمک او یک برنامه مناسب برای فروش ملک خود تهیه کنید.

با این اوصاف، اگر چه نمایندگان و مشاورین املاک در زمینه فروش ملک به صورت تخصصی آموزش دیده اند، اما به یاد داشته باشید که صاحب ملک شما هستید. به همین دلیل باید تحقیقات لازم را انجام دهید و روندهای بازار را از نزدیک زیر نظر قرار دهید. سعی کنید یافته های خود را با مشاورتان در میان بگذارید.

به یاد داشته باشید که رعایت اصول هر کاری، موفقیت آن را تضمین می کند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید