اخباراخبار کانادا

آیا دولت کانادا روی اتومبیل های الکتریکی چینی تعرفه وضع می کند؟ 

کریستیا فریلند، وزیر دارایی و معاون نخست وزیر کانادا در گفتگو با خبرنگاران به انجام مشاوره جهت بررسی امکان تعیین تعرفه روی اتومبیل های برقی چینی اشاره کرد و گفت: اقدامات سیاستی بالقوه شامل تعیین مالیات اضافی بر واردات اتومبیل های برقی چینی تحت بخش 53 قانون تعرفه گمرکی و محدودیت های سرمایه گذاری بالقوه گسترده تر در کانادا و غیره، خواهد بود. 

فریلند افزود: این اقدامات به دلیل شیوه های تجاری ناعادلانه ضروری می باشند. تولیدکنندگان چینی عمدا در حال تولید مازاد و عرضه جهانی هستند که تولیدکنندگان اتومبیل های برقی در سراسر جهان و از جمله کانادا را تضعیف می کند. 

در سال 2021، تقریبا 80 درصد از تمام باتری ‌های لیتیوم یونی اتومبیل های الکتریکی در سطح جهان از چین وارد شد. در حال حاضر چین 60 درصد از فروش جهانی اتومبیل های الکتریکی را در اختیار دارد. 

اطلاعیه فریلند پس از تصمیم بایدن، رئیس جمهور آمریکا مبنی بر افزایش تعرفه اتومبیل های برقی چینی از 25 درصد به 100 درصد، صادر شد. این در حالی است که تنها یک اتومبیل برقی ساخت چین در آمریکا عرضه می شود. 

فریلند گفت کانادا باید همگام با شرکای تجاری اصلی خود، به ویژه ایالات متحده، عمل کند. زیرا زنجیره های تامین به لطف توافقنامه های تجاری فیمابین عمیقا با ایالات متحده عجین شده اند. وی افزود مشارکت بیشتر برای حمایت از بخش اتومبیل سازی آمریکای شمالی ضروری است. 

کانادا در حال حاضر 6 درصد تعرفه بر اتومبیل های ساخت چین اعمال می کند. در حال حاضر تنها اتومبیل های الکتریکی چینی وارداتی به کانادا، مدل های تسلا هستند که در کارخانه این شرکت در شانگهای تولید می شوند. 

 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید