اخباراخبار کانادا

آیا خانه ها در تورنتو با ضرر به فروش می رسند؟

چیزی که زمانی غیرقابل تصور بود هم اکنون به رویه ای رایج در تورنتو تبدیل شده است.

بسیاری از افرادی که در اوج شیوع همه‌ گیری اقدام به خرید خانه در تورنتو کرده بودند و اکنون به هر دلیلی باید ملک خود را بفروشند، مجبورند با واقعیت ناخوشایندی کنار بیایند و آن چیزی نیست جز یک ضرر هنگفت که مجبور به تحمل آن هستند.

صاحب یک خانه در برلینگتون اخیرا مجبور شد ملکش را صدها هزار دلار کمتر از آنچه در تابستان 2021 خریداری کرده بود به فروش برساند. این اتفاق تنها مختص این فرد نیست و روزانه برای ده ها نفر که وضعیتی مشابه او دارند در تورنتو رخ می دهد.

زمانی وقوع چنین وضعیتی در کلانشهر تورنتو غیرقابل تصور بود، اما داده‌ های وب ‌سایت املاک HouseSigma نشان می‌ دهند که اکنون این اتفاق رنگ واقعیت به خود گرفته است و افراد بیشتری باید با ضررهای هنگفت از این بازار خارج شوند.

مایکل کارنی مدیر توسعه کسب و کار شرکت HouseSigma گفت: «در حال حاضر تعداد واحدهایی که زیر قیمت خرید فروخته می شوند روز به روز در حال افزایش است. این روند حتی به مناطق اطراف تورنتو نیز سرایت کرده است».

.

 

از اکتبر تا دسامبر 2021، تنها 51 ملک با ضرر در کلانشهر تورنتو فروخته شدند. در حالی که این رقم در مدت مشابه سال 2022 به 224 ملک افزایش یافت.

کارنی گفت: «اینها احتمالا افرادی هستند که ملک خود را بین سال های 2020 و اوایل 2022 خریداری کرده اند، یعنی زمانی که قیمت مسکن به طرز چشمگیری افزایش یافت. طبق داده‌ های فروش HouseSigm همه نمونه‌ های فوق در زمانی که نرخ‌ های بهره در پایین‌ ترین حد خود بودند و قیمت مسکن به اوج خود رسیده بود خریداری شدند و چند ماه بعد دوباره به بازار عرضه شدند.

من نمی دانم که چرا این افراد می خواهند ملک خود را با ضرر بفروشند، زیرا اکثر آنها هنوز منتظرند قیمت مسکن دوباره افزایش یابد و سپس برای فروش اقدام کنند. البته در این میان برخی از افراد می خواهند ملک خود را بفروشند و ملک بزرگتری بخرند، این دسته از افراد ضرر چندانی نمی کنند، زیرا ملک جدید را نیز می توانند زیر قیمت بخرند».

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید