اخباراخبار کانادا

آیا ترودو به وعده کاشت 2 میلیارد درخت عمل می کند؟ تاثیر آن بر محیط زیست چه خواهد بود؟ 

دولت فدرال می گوید طرح کاشت دو میلیارد درخت در مسیر درست قرار دارد، اما منتقدان می گویند اتاوا باید به جای تلاش برای ایجاد جنگل های جدید، پول بیشتری برای محافظت از جنگل های موجود در برابر آتش سوزی های جنگلی خرج کند. 

بسیاری از کارشناسان محیط زیست ارزش این طرح را برای برنامه های آب و هوایی کانادا زیر سوال می برند. برخی می گویند این برنامه پوششی برای جبران اقدامات ضعیف دولت در زمینه کاهش انتشار گازهای گلخانه ایست و در کاهش آتش سوزی های جنگلی نقشی نخواهد داشت. اما موافقان طرح امیدوارند که در طول زمان نتایج مثبت آن مشاهده شود. 

سوال این است که آیا کاشت درخت می تواند انتشار گازهای گلخانه ای را کاهش دهد و به محیط زیست کمک کند؟

این برنامه 3.2 میلیارد دلاری که اولین بار در سال 2019 وعده داده شد، با دو سال تاخیر در سال 2021 آغاز شد. اتاوا می گوید از آن زمان به اینسو 110 میلیون درخت کاشته شده است.  توجیه دولت ساده است: درختان کربن را جذب و ذخیره می کنند و به احیاء تنوع زیستی کمک کرده و اشتغالزایی می کنند. 

برخی کارشناسان محیط زیست و جنگل ‌داری در کانادا و همچنین حامیان محیط ‌زیست، به مزایای کاشت درخت اشاره می کنند، اما آن را یک راه حل گران قیمت می دانند. دیگران می گویند این برنامه چیزی جز ترفندی برای اجازه دادن به آلاینده های بزرگ برای ادامه انتشار گازهای گلخانه ای نیست. 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید