اخباراخبار کانادا

آیا ترودوی جهانگرد می تواند مشکلات مردم کانادا را حل کند؟

ترودو پس از سفر لندن برای مراسم تدفین ملکه الیزابت و البته آوازخوانی در لابی هتل، در نیویورک با رهبران جهان دیدار کرد. طبق بیانیه دولت، ترودو از نزدیک با شرکای جهانی برای رسیدگی به چالش های فعلی و بهبود زندگی مردم جهان، تعامل کرد. 

رسیدگی به چالش های جهانی شامل ارائه کمک های مالی هنگفت است. وظیفه ای که ترودو همیشه با اشتیاق به آن عمل کرده است.

او قول 1.21 میلیارد دلار بودجه جدید برای صندوق جهانی مبارزه با ایدز، سل و مالاریا.

100 میلیون دلار برای صندوق مبارزه با کووید؛ 245 میلیون دلار برای صندوق غذا؛ 20 میلیون دلار برای بازسازی هاییتی.

1.9 میلیون دلار برای مبارزه با خشونت و تروریسم.

10 میلیون دلار برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی و 10 میلیون دلار برای حمایت از کودکان در کشورهای با درآمد کم و متوسط را داده است. ترودو همچنین با روسای جمهور مولداوی و سورینام دیدار کرد. 

وظائف نخست وزیر او را برای چند روز از پارلمان و روبرو شدن با پیر پویلیور، رهبر جدید حزب محافظه کار دور نگه داشت. بدون حضور ترودو یا معاون نخست وزیر کریستیا فریلند، پویلیور مجبور بود سوالات خود را به لیبرال های کمتر شناخته شده حواله کند.  

نخست وزیر برای مدت کوتاهی در اتاوا حاضر شد، اما دوباره می بایست با یک مقام عالیرتبه خارجی دیگر دیدار می کرد. یون سوک یول، رئیس ‌جمهور کره جنوبی در اتاوا بود. یون سومین شخصیت بین المللی است که اخیرا به دنبال نخست وزیر آلمان و ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو، به کانادا سفر کرده است. به محض اتمام گفتگوهای ترودو با یون، نخست وزیر برای شرکت در یک مراسم تشییع جنازه دیگری- این بار در ژاپن- می رود، جایی که بسیاری از کارائوکه بارهای توکیو می توانند ترودو را بار دیگر به آوازخوانی وسوسه کنند. 

لیبرال ها باید امیدوار باشند که این حرکت ها وجهه رهبرشان را به عنوان یک چهره بین المللی تقویت کند، فردی که در موقعیت خود آنقدر احساس امنیت می کند که می تواند در لابی یک هتل مجلل لندن زمانی را برای ترانه خوانی اختصاص بدهد، در حالی که ظاهرا هیئت کانادایی در یک عزاداری رسمی را رهبری می کرد. 

در حالی که دولت لیبرال سخت درگیر فعالیت های بین المللی است، پویلیور مصمم است توجه دولت را به مشکلات داخلی، از بحران مسکن گرفته تا گرانی و تورم بی سابقه جلب کند. 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید