مقالاتمقالات اجتماعی

آیا با پول می‌شود دوستان واقعی خرید؟ داستان بی‌وفایی دوستان برنده بخت‌آزمایی

 

مردی که 11 میلیون پوند در بخت آزمایی برنده شده بود و بیشتر این جایزه را به پای 5 نفر از دوستانش ریخته بود، اکنون می گوید که آنها حتی حاضر نیستند با او صحبت کنند. 

مارک گاردینر که اهل هیستینگ است در سال 1995 به همراه یکی از دوستانش در بخت آزمایی برنده 22590829 پوند شد.

آنها این پول را با هم تقسیم کردند. گاردینر در این طول این سال‌ها با پول بادآورده‌اش خوشگذرانی کرده است، او در این مدت املاک و اتومبیل‌های متعددی خریده و حتی چند باشگاه فوتبال را هم خریداری کرده است. 

اما گاردینر بااین‌وجود از دوستانش نیز غافل نمانده است و می گوید 500 هزار پوند از پول هایش را برای خانه 5 نفر از دوستانش خرج کرده است. 

اما برخلاف تصور همه، اوضاع همیشه به کام گاردینر نبوده است. زیرا او در سال 2005 اعتراف کرد که گاهی اوقات آرزو می کند کاش هرگز این جایزه را برنده نشده بود و زندگی اش به همان روال قبلی جریان داشت. 

گاردینر پس از برنده شدن این جایزه، با برخی از اطرافیانش از جمله نزدیک ترین اعضای خانواده اش، قطع ارتباط کرد. 

او حتی با پل مدیسون نیز که زمان مشترکاً با هم برنده جایزه شده بودند، قطع ارتباط کرده است. گاردینر اکنون تنها به گروه بسیار کوچکی از دوستانش اعتماد دارد. 

او درباره وضعیت حال حاضر خود گفت: وقتی برنده شدم 500 هزار پوند از جایزه ام را به 5 نفر از دوستانم اهدا کردم تا با آن برای خود خانه بخرند. با وجود این لطف، آنها اکنون دیگر حتی با من صحبت نمی کنند. 

داشتن این همه پول باعث شده است که من به نیت مردم مشکوک شوم. الان وقتی که کسی را دور و برم خودم می بینم، دیگر حس خوبی به او ندارم و احساس می کنم به خاطر پول به من نزدیک شده است. 

گاردینر می گوید برد این جایزه باعث شده خیلی ها به او نامه بنویسند و از او درخواست پول کنند. 

او در ادامه گفت: بعضی وقت ها فکر می کنم کاش مبلغ بسیار کمتری برنده می شدم. من دوست دارم جایی بروم که هیچ‌کس مرا نشناسد و بتوانم مانند یک فرد عادی زندگی کنم.

همین امر باعث شده که گاردینر هر روز سر کار برود؛ او اکنون در شرکت خود با نام کرافت گلس کار می کند؛ شرکت او در زمینه شیشه‌بری فعالیت می کند.

گاردینر درباره احساس خود در حین کار کردن می گوید: چه چیزی بهتر از این که کسی بگوید متشکرم تو بهترین کار را بر روی پنجره های خانه من انجام دادی.

آیا پول می‌تواند چنین احساسی به فرد ببخشد، من که فکر نمی‌کنم! اگر این طور بود حاضر بودم تمام ثروتم را بدهم. 

معلوم نیست این گفته‌های گاردینر تا چه حد از ته دل باشند، زیرا گاردینر اعتراف کرده که هنوز هم لاتاری بازی می کند. او در این باره گفت: بالاخره همیشه ممکن است روز مبادایی در کار باشد، به همین دلیل هیچ وقت دست از بازی لاتاری برنمی دارم.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید