اخباراخبار کانادا

آیا ارائه اطلاعات نادرست توسط همسر، بر وضعیت اقامت دائم فرد در کانادا تاثیر منفی می گذارد؟

شوهر من به دلیل ارائه اطلاعات نادرست، 5 سال از حضور در کانادا محروم شد، من هم در حال حاضر با مجوز کار آزاد در کانادا زندگی می کنم. آیا پرونده او بر اقامت دائم من تاثیر می گذارد؟ آیا من هنوز هم می توانم کارت اقامت دائم کانادا را دریافت کنم؟

پاسخ این سوال کمی مشکل است، زیرا شما براساس قوانین اداره مهاجرت کانادا باید در هنگام درخواست دریافت کارت اقامت دائم، اعضای نزدیک خانواده خود را معرفی کنید.

اگر در برگه درخواست نام شوهرتان را ذکر نکنید و به تنهایی برای دریافت کارت اقامت دائم اقدام کنید، در صورتی که این کارت را دریافت کنید بعدها به سختی بتوانید به عنوان همسر برای اقامت او اقدام کنید. در این صورت اداره مهاجرت کانادا از شما می پرسد که چرا در هنگام درخواست نام همسرتان را ذکر نکرده اید.

در ضمن اگر نام شوهرتان را در برگه درخواست ذکر نکنید، به ارائه اطلاعات نادرست متهم می شوید. به علاوه هیچ تضمینی وجود ندارد که شوهر شما تا پنج سال آینده بتواند مجوز ورود به کشور را دریافت کند. زیرا این ممنوعیت پنج ساله برای درخواست است و ربطی به پذیرش او ندارد.

اینکه آیا می توانید کارت اقامت دائم را به دست آورید یا خیر، بستگی به شرایط شما دارد. در حالت کلی انتظار می رود ممنوعیت شوهرتان بر درخواست شما نیز تاثیر بگذارد، اما نمی توان با قطعیت گفت. اما در هر صورت شما باید نام او را در برگه درخواست ذکر کنید.

در این زمینه این عبارت در وب سایت اداره مهاجرت کانادا آمده است:

«نکته: اگر قصد دارید برای اقامت دائم در کانادا درخواست بدهید، باید نام و مشخصات همه اعضای خانواده خود (که شهروند کانادا یا مقیم دائم این کشور نیستند) را اعلام کنید؛ هیچ استثنایی در این زمینه وجود ندارد، تعریف «عضو خانواده» را در پیوست A مطالعه کنید».

همان طور که قانون تصریح کرده است، فرد باید در هنگام ارائه درخواست اقامت دائم کانادا، کلیه اعضای خانواده خود را که شهروند کانادا یا مقیم دائم این کشور نیستند معرفی کند. حتی اگر قصد نداشته باشند به همراه متقاضی برای دریافت اقامت دائم کانادا درخواست بدهند.

اگر نام اعضای خانواده خود را اعلام نکنید و اطلاعات ارائه شده توسط شما در این زمینه راستی آزمایی نشوند، نمی توانید بعدا از آنها در زمینه مهاجرت حمایت کنید. حتی اگر فردی اقامت دائم را دریافت کند و بعدا مشخص شود که تمام اعضای خانواده خود را معرفی نکرده است، کارت اقامت دائم او باطل می شود.

همان طور که احتمالا شوهرتان نیز متوجه شده است، صداقت در اینجا از همه چیز مهمتر است. به طور کلی کانادایی ها بسیار قانونمند هستند و نمی خواهند افراد نامناسب وارد کشورشان شوند.

هیچ گاه روی توصیه افرادی که به شما می گویند این کار را انجام دهید حساب نکنید و آینده خود را در معرض شبه و تردید قرار ندهید. هر چند در حالت کلی تخلف یکی از اعضای خانواده در این زمینه ممکن است بر پذیرش درخواست شما نیز تاثیر منفی بگذارد، اما در هر صورت می توانید تحت قوانین بشردوستانه به حکم خود اعتراض کنید. در این صورت کاملا باید با این قوانین آشنایی داشته باشید تا بتوانید در نهایت موفق شوید.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید