اخباراخبار کانادا

آیا ادامه تحصیل برای پیشرفت شغلی، ارزش اش را دارد؟ 

شانتیا کراس پس از چندین سال کار در خرده فروشی، در سال 2021 تصمیم گرفت شغل اش و کارفرمای ناسپاس خود را ترک کند. مادرش توصیه کرد شغل جدیدی پیدا کند و یا ادامه تحصیل بدهد. این پیشنهاد کراس را به فکر فرو برد. 

او آن شب بیدار ماند و به دنبال شغلی برآمد که بتواند در آن از مهارت هایی که در مدرسه روزنامه نگاری کسب کرده بود – مانند مصاحبه و فیلمبرداری – استفاده کند. در حین جستجو با طراحی UX آشنا شد و تصمیم گرفت در یک دوره تحصیلی یک ساله در کالج سنتنیال تورنتو ثبت نام کند. 

کراس اکنون استراتژیست محتوا برای یکی از بانک های عمده کشور است.  

او، یکی از هزاران کانادایی‌ است که برای پیشرفت شغلی به کالج و دانشگاه بازگشتند. حرکتی که در صورت آگاهانه بودن می تواند سودمند باشد. 

جسیکا مورهاوس، مشاور مالی و میزبان پادکــــــــست More Money، می گوید ادامه تحصیل یا شرکت در دوره‌های لایسنس برای ارتقای مهارت‌ ها و برجسته کردن رزومه‌ مزایای زیادی دارد.

به عنوان مثال، با داشتن مدرک کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی، می توانید به سطوح بالاتر مدیریت و همچنین حقوق بالاتر برسید.

بر اساس ارقام گردآوری شده توسط  Talent•com، متوسط حقوق سالانه برای یک فرد دارای مدرک MBA در کانادا 80 هزار دلار است.

مورهاوس می افزاید: بازگشت سرمایه گذاری شما برای تحصیلات عالی، به رشته انتخابی شما بستگی دارد. تحقیق کنید و از طریق صحبت با افراد با تجربه، ایده بهتری در مورد رشته انتخابی کسب نمایید. 

مورهاوس می گوید: اگر به تازگی مدرک لیسانس خود را دریافت کرده اید، ارزش اش را دارد که قبل از بازگشت به دانشگاه، کمی زمان برای کسب تجربه صرف کنید. همچنین می توانید بفهمید آیا برای دستیابی به شغل رویایی خود به مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا نیاز دارید یا می توانید به مدرک لیسانس اکتفا کنید. 

مورهاوس می گوید: اگر به دنبال راهی مقرون به صرفه برای ادامه تحصیلات عالی هستید، در یک برنامه نیمه وقت یا دوره‌های شبانه یا آخر هفته‌ ها ثبت ‌نام کنید.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید