اخباراخبار کانادا

آیا اتومبیل امسال ارزان تر می شود؟ کارشناسان نظر می دهند!

با ورود به سال 2024، کانادایی هایی که امیدوارند یک اتومبیل نو یا دست دوم خریداری کنند، ممکن است حداقل تا مدتی دیگر قیمت‌ های نسبتا مشابه سال 2023 را مشاهده کنند. کارشناسان می گویند به این زودی ها انتظار کاهش قابل توجه قیمت اتومبیل به سطح قبل از همه گیری را ندارند. 

در طول پاندمی کووید-19، مشکلات زنجیره تامین که بر تولید نیمه هادی‌ ها و تراشه‌ های رایانه اتومبیل تأثیر ‌گذاشت و به کمبود اتومبیل نو منجر شد، یک عامل مهم در افزایش قیمت ها بود.

باریس آکیورک، معاون Autotrader•ca  طی مصاحبه با گلوبال نیوز گفت با پایان یافتن سال 2023، سال بسیار مثبتی از نظر در دسترس بودن بود پیش بینی می شود. 

بر اساس گزارش روندهای سال 2023 Auto Trader که در سپتامبر منتشر شد، عرضه اتومبیل های نو نسبت به ماه قبل افزایش یافته است و در واقع در بالاترین سطح خود از اواسط 2021 قرار دارد. 

DesRosiers Automotive Consultants  نیز گزارش داد فروش اتومبیل در سال 2023 به دلیل افزایش عرضه، 11.8 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است. این بزرگترین افزایش سالانه از سال 1997 است. با این حال، افزایش تقاضا برای مدل های جدیدتر به این معنی است که ممکن است تقاضای کمتری برای خودروهای دست دوم وجود داشته باشد. 

کارشناسان می گویند در طول پاندمی، به دلیل مشکلات تولید، بازار اتومبیل های دست دوم در سلطه فروشندگان بود، اما در سال 2024 با دسترسی کانادایی ها به اتومبیل های نو، بازار دست دوم به وضعیت عادی خود باز خواهد گشت. 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید