اخباراخبار جهان

آژانس سازمان ملل برای امدادرسانی و کاریابی برای آوارگان فلسطینی به تروریسم متهم شد!

نیویورک تایمز روز یکشنبه جزئیاتی را در مورد دخالت 12 کارمند UNRWA  (نهاد وابسته به سازمان ملل متحد) در حمله تروریستی حماس در جنوب اسرائیل منتشر کرد و گفت 10 نفر از آنها عوامل حماس و یک نفر وابسته به جهاد اسلامی فلسطین بودند.

وال استریت ژورنال یافته‌ های بیشتری از گزارش‌ های اطلاعاتی اسرائیل منتشر کرد، از جمله اینکه حدود 10 درصد از 12000 کارمند آژانس سازمان ملل در غزه با گروه‌ های تروریستی اسلام‌ گرا ارتباط دارند.

یکی از کارکنان به ربودن یک زن، دیگری به شرکت در کشتار کیبوتز بئری که در آن نزدیک به 100 نفر کشته شدند و نفر سوم به توزیع مهمات متهم شده است. بر اساس این پرونده، هفت نفر از متهمان معلمان مدارس وابسته به آژانس UNRWA بودند.  بر اساس ردیابی تلفن های همراه، شش نفر از این افراد 7 اکتبر در داخل اسرائیل بودند. سه نفر پیامک دریافت کردند که به آنها دستور داده شد در 7 اکتبر به مکان ملاقات مراجعه کنند و به یکی از ایشان گفته شد نارنجکی که در خانه اش ذخیره شده بود را بیاورد. 

پیر پویلیور، رهبر حزب محافظه کار کانادا در واکنش به این گزارش، آژانس سازمان ملل را تروریستی خواند و گفت در صورت کسب مقام نخست وزیری کانادا، کمک های مالی را متوقف کند. وی همچنین گفت: ترودو باید به خاطر خرج کردن پول های ما برای تامین مالی این سازمان تروریستی از خود خجالت بکشد. 

سازمان ملل متحد می گوید در حال تحقیق در مورد اتهامات وارده می باشد و چندین نفر از کارکنان آژانس را اخراج کرده است. 

احمد حسین، وزیر توسعه بین الملل کانادا با صدور بیانیه، اعلام کرد کانادا کمک مالی به این سازمان را متوقف می کند. 

به این ترتیب کانادا یکی از چندین کشور جهان، از جمله آمریکا، انگلستان و آلمان است که کمک های مالی خود را قطع کرده اند. 

UNRWA یکی از تامین کنندگان اصلی، غذا، آب و سرپناه در غزه می باشد.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید