فرهنگ و هنرفیلم و سینما

آواتار دو و سه در راه اند؛ آنچه تاکنون درباره آن می دانیم

دنباله هایی که مدت ها منتظرش بودیم،  شاهد بازگشت سم ورتینگتون در نقش جیک سالی و زوئی سالدانا در نقش نیتیری خواهد بود.

جیمز کامرون، کارگردان مشهور، همیشه آرزو داشت یک فرنچایز چند قسمتی و یک داستان ادامه دار داشته باشد. این آرزو محقق شد و پس از تاخیر طولانی و لغو شدن چندین برنامه زمانی، بالاخره تاریخ 16 دسامبر 2022 برای اکران Avatar 2 تعیین شده است. 

یکی از مسایلی که باعث تاخیر بسیار طولانی در ساخت دنباله های فیلم شده  است، پیچیدگی داستان است؛ در دنباله ها، کامرون می خواهد یک شیرجه عمیق (به معنای واقعی کلمه) در جهان بیگانه و ساکنان آنها انجام دهد. این تاخیر همچنین به این دلیل بود که فناوری فیلمبرداری آواتار 2 – که بیشتر آن در زیر آب اتفاق می ‌افتد – هنوز وجود نداشت. در این میان نباید نقش پاندمی در طولانی تر شدن این تاخیر را نادیده گرفت. 

به گفته کامرون، فیلمبرداری Avatar 2  به پایان رسیده است و Avatar 3 نیز در حال اتمام است. 

کامرون تاکید دارد که هر فیلم داستانی مستقل خواهد داشت، داستان عشق جیک و نیتیری در آواتار 2 ادامه دارد که بیش از ده سال پس از وقایع فیلم اول اتفاق می افتد؛ آن ‌ها در پاندورا زندگی می ‌کنند و فرزندانی دارند، فیلم های جدید بر مبارزه آنها با انسان ها متمرکز خواهد بود.  

آواتار 2 همچنین متکاینا، بیگانگان ساکن اقیانوس را معرفی می کند. اما آنها تنها گونه های جدیدی نیستند که با آنها ملاقات می کنید. کامرون می گوید، در قسمت های بعد با دنیاها و فرهنگ های جدید بیشتری آشنا خواهیم شد. 

درباره سالدانا و ورتینگتون صحبت شد، اما جالب اینکه استیون لانگ (در نقش سرهنگ مایلز کواریچ)  نیز به فیلم بازگشته است، حتی با اینکه در فیلم اول کشته شد! قرار است استیون لانگ در هر چهار دنباله، نقش منفی را بازی کند. کامرون درباره بازگشت سرهنگ مایلز گفت: نمی خواهم دقیقا بگویم که بازگشت او چگونه بود، اما فراموش نکنید که این یک فیلم علمی-تخیلی است و هر چیزی در آن امکان پذیر است.  

فیلم دارای بازیگران تازه وارد نیز می باشد. از جمله اونا چاپلین (بازیگر تاج و تخت) و همچنین کلیف کورتیس در نقش رهبر متکاینا. ادی فالکو که بیشتر در فیلم The Sopranos  او را دیده ایم، نقش ژنرال آردمور (یک شخصیت جدید) را بازی می کند، وین دیزل نیز در لیست بازیگران قرار دارد؛ کیت وینسلت نقش رونال (یکی از متکایناها) را بازی می کند. او می گوید که شوهرش به او کمک کرد تا غواصی بیاموزد. او تجربه بازی در این نقش را فوق العاده هیجان انگیز توصیف کرد. 

آواتار 2 قرار است 16 دسامبر 2022 اکران شود. قسمت 3 برای اکران در 20 دسامبر 2024، قسمت 4 برای 18 دسامبر 2026 و قسمت پنجم برای 22 دسامبر 2028 برنامه ریزی شده است

جهت مشاهده منبع این خبر اینجا کلیک کنید

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید