اخباراخبار کانادا

آنچه در مورد حراج جمعه سیاه (Black Friday) کانـــــــــــــادا باید بدانید

جمعه سیاه یا Black Friday، یعنی فصل خریدهای کریسمس تقریبا فرا رسیده است. اما آیا می دانید جمعه سیاه چگونه به یک رویداد محبوب در کانادا تبدیل شده است؟ 

جمعه سیاه، یک روز بعد از عید شکرگزاری در آمریکا – در چهارمین جمعه ماه نوامبر – و آغاز فصل خریدهای کریسمس است. 

در حالی که کانادایی ها Boxing Day دارند تا کارت های هدیه ای را که برای کریسمس دریافت کرده اند خرج کنند، Black Friday  به دلیل تخفیف های بسیار قابل توجه، معروف است.

 

این حراج از فروشگاه‌ هایی نشأت می‌ گیرد که در دهه 1950 از فعالیت با زیان برای کل سال به سود کردن تغییر مسیر دادند. این عمدتاً به دلیل پول هنگفتی بود که برای کالاهای تخفیف‌ خورده صرف ‌شد. با این حال نام جمعه سیاه تا دهه 1960 رایج نشد.

ریشه آن به قرن نوزدهم بازمی گردد، زمانی که خرده فروشان شروع به ارائه تخفیف در روز بعد از عید شکرگزاری در ایالات متحده کردند. Black Friday  در سال 2008 به کانادا آمد. 

در سال های اخیر، این رویداد از خرید حضوری به خرید آنلاین تبدیل شده است و مردم بدون نیاز به خروج از خانه از تخفیف های قابل توجه بهره مند می شوند. بسیاری از خرده فروشان برای چندین روز منتهی به جمعه سیاه، تخفیف هایی را ارائه می کنند تا آنچه به عنوان یک سنت ساده آغاز شد، به یک پدیده جهانی تبدیل شود. 

 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید