املاک و مسکنمقالات

آنچه باید درباره اعتبار مالیاتی نوسازی خانه بدانید

در میان تغییرات مالیاتی سال 2023 ، اعتبار مالیاتی جدید بازسازی خانه (MHRTC) نیز گنجانده شده است. این اعتبار قابل استرداد برای کمک به کانادایی ها برای تامین هزینه نوسازی خانه برای ایجاد یک واحد ثانویه برای یکی از اعضای خانواده بالای 65 سال (یا 18 سال در صورت دریافت اعتبار مالیاتی ناتوانی یا   (disabilityدر نظر گرفته شده است. اعتبار مالیاتی برای هزینه های نوسازی واجد شرایط انجام شده در سال 2023 و پس از آن در دسترس می باشد.

بر اساس گزارش Financial Post و تعریف اداره مالیات کانادا (CRA)، نوسازی واجد شرایط، بازسازی است که یک واحد ثانویه در خانه شما ایجاد می کند که توسط بستگان شما اشغال خواهد شد. اعتبار قابل استرداد 15 درصد ارزش هزینه های واجد شرایط شما، حداکثر تا سقف 50000 دلار است. بنابراین، اگر 50 هزار دلار (یا بیشتر) برای بازسازی هزینه کنید، اعتبار مالیاتی شما 7500 دلار است.

اما بیایید در اینجا قوانین پیرامون این اعتبار جدید را مرور کنیم. 

نوسازی واجد شرایط، تغییر یا افزوده ‌ای است که در خانه شما انجام می ‌شود و ماندگار است. بازسازی باید برای ایجاد یک واحد ثانویه در خانه شما انجام شود. یک واحد ثانویه، یک واحد مسکونی مستقل با ورودی مجزا، آشپزخانه، حمام و دستشویی و فضای خواب است. این واحد ثانویه می تواند به تازگی ساخته شده باشد یا به عنوان بخشی از یک فضای زندگی موجود باشد که تا قبل از این به عنوان یک واحد مسکونی ثانویه درنظر گرفته نمی شد. 

اعتبار مالیاتی را فقط در سال مالیاتی می توان مطالبه کرد که در آن نوسازی انجام شده است. بنابراین اگر بازسازی ها را امسال شروع کنید اما آن را در 2024 به پایان برسانید، اعتبار مالیاتی در سال 2024 قابل ادعا خواهد بود. 

اما کدام هزینه ها واجد شرایط هستند؟ 

تقریبا تمام مواد اولیه و خدمات نوسازی، همراه با هزینه مجوزها و اجاره تجهیزات مورد استفاده در نوسازی واجد شرایط هستند.

CRA  همچنین فهرستی از هزینه‌ هایی را ارائه کرده است که واجد شرایط نیستند: از جمله هزینه تعمیر یا نگهداری سالانه، لوازم خانگی و غیره.  در ضمن نمی توانید برای کالاها و خدمات ارائه شده توسط دوست، همسایه یا خویشاوند خود، اعتبار مالیاتی مطالبه کنید. مگر اینکه آن شخص برای دریافت مالیات کالا و خدمات/مالیات فروش هماهنگ یا GST/HST ثبت نام کرده باشد. 

برخی از هزینه‌ های بازسازی، مانند خرید و نصب رمپ ویلچر در صورتی که بستگان شما نمی ‌توانند از پله‌ ها استفاده کنند، ممکن است واجد شرایط اعتبار مالیاتی هزینه‌ های پزشکی (METC) و اعتبار مالیات دسترسی به خانه (HATC) باشند.

اگر یکی از این اعتبارات (یا هر دو) را برای هزینه های نوسازی مطالبه و دریافت کنید، نمی توانید آنها را دوباره تحت MHRTC مطالبه نمایید.  

تمام هزینه ها باید توسط اسناد قابل قبول و معتبر، مانند توافق نامه ها، فاکتورها و رسیدها پشتیبانی شوند. آنها باید حاوی نوع و مقدار کالاهای خریداری شده یا خدمات ارائه شده باشند، همچنین نام فروشنده/پیمانکار، آدرس کسب و کار و شماره ثبت GST/HST را نشان بدهند. CRA همچنین می خواهد تاریخ دقیق خرید کالا، تحویل کالا و یا زمان انجام کار یا خدمات را ببیند. ارائه رسید یا فاکتورهایی که پرداخت را نشان می دهد، مانند صورتحساب کارت اعتباری یا کپی چک نیز لازم است. 

 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید