اخباراخبار کانادا

آموزگار مسلمان ساکن انتاریو: دانش آموزان مسلمان باید بتوانند در مدرسه نماز بخوانند!

همیلتون- فرهانا خان، آموزگار دبیرستان Orchard Park واقع در شرق همیلتون، خاطره ناخوشایندی از دوران کار به عنوان دستیار آموزشی در ذهن دارد و می گوید: وقتی به همکارش اطلاع داد که برای نماز کلاس را ترک می کند، با برخورد بد و توهین آمیز او مواجه شد. 

خان یکی از معدود معلمان مسلمان است که برای اداره آموزش و پرورش همیلتون-ونتورث (HWDSB) کار می کند. 1.6 درصد از کارکنان این اداره مسلمان بوده و حداقل 21 دانش آموز مسلمان در مدارس آن تحصیل می کنند.

خان می گوید نمی خواهد دانش آموزان مسلمان تجربیات مشابه او داشته باشند. بنابراین با آغاز ماه رمضان، از دانش آموزان، والدین و کارکنان اداره آموزش و پرورش ناحیه دعوت کرد در کنار یکدیگر افطار کرده و برنامه ها و تجربیات خود را به اشتراک بگذارند. 

دانش آموزان مسلمان از همزمانی نماز جمعه با امتحاناتی که اغلب بعد از ظهر جمعه برگزار می شوند، شکایت داشتند. آیان موسانی، دانش آموز کلاس 11 گفت: ما پیوندهای فرهنگی و مذهبی با نماز جمعه داریم و انتخاب بین نماز و مدرسه برایمان بسیار دشوار است. بخصوص که نماز برای سلامت روان ما حیاتی است. 

نوشین امین دانش آموز کلاس دهم گفت آگاهی و درک کافی در باره دین در مدارس وجود ندارد و حمایت خان از دانش آموزانی مانند او، بسیار ارزشمند و مهم است. او همچنین انجمن دانش آموزان مسلمان که سال گذشته با کمک خان راه اندازی شد را مفید می داند.

خان از حمایت و همکاری مدرسه در ایجاد نمازخانه قدردانی کرد و گفت اگر این حمایت وجود نداشت نمی توانست کاری برای دانش آموزانش انجام بدهد. 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید