اخباراخبار کانادا

آموزش رایگان و دوره کارآموزی با حقوق برای اشتغال در صنعت اتومبیل سازی انتاریو 

انتاریو- دولت داگ فورد برای جبران کمبود نیروی کار در بخش تولید اتومبیل، برنامه آموزشی را راه اندازی کرده و 5 میلیون دلار برای آموزش افراد جهت اشتغال در مشاغل تولیدی با درآمد بالا، اختصاص داده است. 

شرکت ‌کنندگان نه تنها از آموزش رایگان برخوردار شده و مهارت های خود را در مشاغل سودآور، از جمله کار با ماشین آلات، کنترل کیفیت، تدارکات و غیره توسعه می دهند، بلکه در ازای ساعت های آموزش عملی دستمزد دریافت می کنند که می تواند به 4600 دلار در عرض سه ماه بالغ شود. پس از اتمام دوره آموزشی، هر شرکت کننده یک پیشنهاد شغلی دریافت خواهد کرد. 

نکته مهم: ثبت نام آغاز شده و برنامه قرار است تا مارچ 2023 ادامه داشته باشد، اما متقاضایان بایستی جوان (15 تا 29 ساله)، اقلیت نژادی (غیرسفیدپوست) و یا بومی و یا زن باشند. 

تنها 500 نفر از میان گروه‌های مورد اشاره، برای برنامه ای پذیرفته می شوند که شامل آموزش آنلاین و عملی جهت یادگیری مهارت هایی مانند تولید، مدیریت پروژه و عیب زدایی است. 

هدف دولت انتاریو از راه اندازی برنامه، آماده سازی افراد برای مشاغل مفید و پردرآمد در بخش اتومبیل سازی و جبران کمبود مستمر نیروی کار در این بخش (و سایر مشاغل مرتبط) می باشد. 

داگ فورد، رئیس دولت انتاریو، هنگام اعلام این خبر گفت: دولت ما سرمایه‌گذاری ‌های اساسی در بخش اتومبیل سازی در نظر دارد تا از تولید وسایل نقلیه الکتریکی و باتری ها در انتاریو و توسط کارگران انتاریویی، اطمینان حاصل شود. هدف ما آموزش نسل بعدی کارگران بخش اتومبیل سازی و به کارگیری صدها نفر در مشاغل تخصصی با درآمد خوب می باشد. 

این برنامه بخشی از برنامه 200 میلیون دلاری انتاریو برای توسعه مهارت های حرفه ای است که آموزش های مشابهی را برای هزاران نفر در دیگر مشاغل فنی ارائه می دهد. 

این دوره ها توسط انجمن تولید کنندگان قطعات اتومبیل (APMA) اداره خواهد شد تا کارآموزان را پس از تکمیل دوره در یکی از 300 کسب و کار کوچک و متوسط در صنعت اتومبیل سازی مشغول کار نماید.

در اطلاعیه دولت آمده است: کارفرمایان می توانند برای هر کارآموز تا سقف 4600 دلار یارانه دستمزد دریافت کنند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید