اخباراخبار کانادا

 آمار 15 درصدی مرگ و میر و بیماری شدید نزد بیماران مبتلا به آبله میمون  و HIV  پیشرفته 

کانادا- در طول شیوع بی ‌سابقه mpox یا monkeypox (آبله میمون) در کانادا در تابستان گذشته، دکتر آنتوان کلوتیه- بلیز از مونترال، متوجه روند نگران‌ کننده‌ ای شد: بیماران مبتلا به HIV  پیشرفته، ضایعات شدید در سراسر بدن و علائم سیستمیک mpox را گزارش ‌کردند.

تحقیقات جدیدی که گزارش آن در مجله  Lancet منتشر شده، نگرانی اولیه دکتر کلوتیه-بلیز را تایید می کند. دکتر کلوئه اورکین، نویسنده این مقاله مطالعاتی و استاد پزشکی HIV/AIDS در دانشگاه کوئین مری لندن، در این باره گفت: به نظر می رسد این شکل از mpox یک عفونت پوستی و مخاطی بسیار شدید با میزان بالای سپسیس و عوارض ریوی بسیار شدید باشد. 

محققان گروهی متشکل از نزدیک به 400 بیمار از کشورهای مختلف، از جمله کانادا که در کنار زندگی با HIV و سطح پایین CD4،  به mpox مبتلا شده بودند را مورد مطالعه قرار دادند. (سلول های CD4 نوعی از گلبول های سفید هستند که با تحریک سیستم ایمنی برای از بین بردن ویروس ها و سایر عوامل بیماری زا به مبارزه با عفونت ها کمک می کنند) 

دکتر دارل تان، از بیمارستان سنت مایکل تورنتو گفت: این یک یادآوری مهم است که نباید حتی با وجود پایین بودن موارد ابتلا، آسوده خیال باشیم، زیرا اگر ویروس با فردی مستعد ابتلا به چنین عوارض شدیدی – مانند افراد مبتلا به HIV پیشرفته – روبرو شود، می تواند واقعا ویرانگر باشد.

اورکین گفت نتایج یافته های جدید نشاندهنده ضرورت آموزش کارکنان مراقبت های بهداشتی در مورد آمار بالای مرگ و میر و سرکوب شدید سیستم ایمنی مرتبط با HIV می باشد. وی افزود: هر فرد مبتلا به  mpox  باید آزمایش HIV بدهد.  افراد مبتلا به عفونت پیشرفته HIV باید به دقت تحت نظر قرار گیرند، زیرا خطر مرگ و میر به میزان قابل توجهی افزایش می‌ یابد.

وی افزود: دسترسی به واکسن ‌های mpox و درمان‌ های ضد ویروسی بهترین راه برای کاهش شدت بیماری است و مقامات بهداشتی باید افراد مبتلا به HIV را برای واکسیناسیون و داروهای ضد ویروسی در اولویت قرار بدهند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید