اخباراخبار کانادا

آمار شیوع E. Coli در مهدکودک های کلگری به 231 مورد رسید

آلبرتا – با شیوع E•coli در چندین مهدکودک کلگری و رسیدن شمار مبتلایان به بیش از 200 نفر، والدین یک کودک بیمار می گویند یک مهد دیگر را برای دخترشان پیدا کرده اند. 

بریتنی چپمن می گوید مایل نیست دختر سه ساله اش تیلور به آکادمی Fueling Brains واقع در محله نیو برایتون در جنوب غرب کلگری بازگردد. هرچند رفت و آمد به مهد کودک جدید تیلور دو ساعت طول می کشد، اما چپمن می گوید ایمنی مواد غذایی مهم است و مهد جدید دارای آشپز اختصاصی است. 

وزارت بهداشت آلبرتا، دوشنبه هفته جاری 231 مورد تایید شده آزمایشگاهی ابتلا به E•Coli  را اعلام کرد.

21 نفر از مبتلایان بیماری شدید یا سندرم اورمیک همولیتیک دارند. 

بازرسان می گویند به احتمال زیاد غذای آشپزخانه مرکزی که به 11 مهد کودک مختلف شهر ارسال می شود، منبع شیوع این بیماری بوده است. اما هنوز نتوانسته اند ماده غذایی منشاء آن را شناسایی کنند. آشپزخانه مرکزی تعطیل شده و تحقیقات ادامه دارد. 

چپمن گفت تیلور هفت روز در بیمارستان بستری بود. بیشتر کودکان بستری یک تا سه ساله بودند. وی افزود: در بخش اطفال بیمارستان فقط صدای جیغ بچه ها را می شنیدید. نه تنها با فرزند خود که گیج و بیمار است سرو کار داشتید، بلکه باید به فریادهای کودکانی که درد می کشیدند نیز گوش می دادید.

تیلور از بیمارستان مرخص شده اما هنوز نمی تواند به مهد کودک برود. مبتلایان باید قبل از بازگشت نتیجه آزمایش منفی دریافت کنند و 21 روز بدون علائم باشند. 

شش مرکز از 11 مهدکودک دارای موارد شیوع E•Coli شعبه های Fueling Brains  می باشند. 

چپمن همچنین در حال پیوستن به یک شکایت حقوقی گروهی علیه تمام مهدکودک های درگیر در شیوع E.coli  می باشد.  

E•coli، نوعی باسیل گرم منفی بی هوازی اختیاری از خانواده انتروباکتریاسه است که بطور شایع در روده جانوران خون گرم وجود دارد. بیشتر سویه های آن بی خطر هستند، اما برخی موجب مسمومیت غذایی و اسهال می شوند. 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید