فرهنگ و هنرفرهنگ و هنر جهان

آلیسیا سیلورستون چهل و پنج ساله هنوز در کنار پسر یازده ساله‌ اش می‌ خوابد

 

آلیسیا سیلورستون فاش کرد که هنوز در کنار پسر 11 ساله‌ اش بیر بلو می‌ خوابد و اصرار دارد که کنار هم خوابیدن شان امری طبیعی است. بیر بلو نتیجه ازدواج او با همسر سابقش کریستوفر جارکی است که در سال 2018 از هم جدا شدند.

این ستاره فیلم Clueless (بی سرنخ) از سبک دلبستگی والدین پیروی می‌ کند و در مورد اینکه از شش ماهگی پسرش را به ندرت پوشک می کرده، صحبت کرد و خاطرنشان کرد که هرگز صدایش را برای پسرش بلند نکرده است.

گرچه برخی اصرار دارند که این سبک دلبستگی باعث ایجاد رابطه سالم‌ تر و شادتری بین والدین و فرزند می‌شود، اما منتقدان هشدار داده اند که این سبک می‌ تواند باعث وابستگی بیش از حد کودکان و در عین حال باعث افزایش استرس والدین شود.

هم ‌خوابی یکی از جنبه‌ های خطرناک‌ این سبک محسوب می شود و منتقدان هشدار می ‌دهند که هم ‌خوابی با نوزاد می‌ تواند خطر ابتلا به سندرم مرگ ناگهانی نوزاد (SIDS) را افزایش دهد.

این بازیگر اهل سانفرانسیسکو در پاسخ به انتقادات گفت: من به عشق و طبیعت اعتقاد دارم ولی جامعه ما از این ها هراسان است. من فقط می خواهم کاری را انجام دهم که برای او مفید باشد. بنابراین انتخاب هایم را از روی غریزه یا تحقیق انجام می دهم.

آلیسیا با یادآوری دوران نوزادی بیر، فاش کرد که او در طول مرحله آموزش دستشویی رفتن، به ندرت از پوشک استفاده می‌ کرد و به جای آن به علائم او توجه می کرد تا بفهمد چه زمانی موقع دستشویی رفتن اوست.

این مادر دلسوز در مورد رویکرد ملایم خود در فرزندپروری گفت که هرگز سر پسرش فریاد نزده و در عوض سعی کرده با احترام با او صحبت کند.

او گفت: مادر بودن گرانبهاترین و شگفت انگیزترین تجربه در این دنیاست. گرچه شاید این موضوع در مورد همه صدق نکند اما برای من بسیار مقدس است. به همین دلیل است که می خواهم از لحظه لحظه زندگی او لذت ببرم.

این اولین بار نیست که سیلورستون در مورد شیوه های فرزندپروری نامتعارف خود صحبت می‌ کند. در سال 2012 نیز با ویدیویی که در یوتیوب منتشر کرد و در آن نشان داد که غذای پسر 11 ماهه اش را اول خودش می جود و سپس آن را از دهان خود به دهان پسرش می گذارد، جنجال‌ زیادی به راه انداخت.

در سال 2014 نیز زمانی که در کتابش به نام <مامان مهربان> فاش کرد که مخالف واکسیناسیون است، جنجال برانگیز شد؛ همچنین او اعلام کرد که برای سالم نگه داشتن پسرش به رژیم غذایی گیاهخواری روی آورده است. در آن زمان ادعا کرد که پسرش هرگز بیمار نشده و دلیل آن رژیم غذایی گیاهی اوست.

در سال 2020، او به نیویورک تایمز گفت که او و پسر نه ساله ‌اش هنوز با هم حمام می کنند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید