اخباراخبار کانادا

آلبرتا گوی رقابت را در زمینه جذب کارگران ماهر از سایر استان ها ربوده است

زیل شاه و همسرش دیپ چیما در سال 2018 بر سر یک دوراهی قرار گرفتند، آنها باید موقعیت کار و مسکن را در تورنتو و ادمونتون با هم مقایسه می کردند و از این میان، یکی از این شهرها را برای زندگی انتخاب می کردند.

آنها می خواستند خانه خودشان را داشته باشند، از این رو به این نتیجه رسیدند که نمی توانند در تورنتو ساکن خانه شوند؛ زیرا آنها توانایی پرداخت یک میلیون دلار را برای خرید خانه در این شهر نداشتند. 

سرانجام آنها توانستند در سال 2021 اولین خانه خود را در ادمونتون بخرند، کاری که شاید هیچ وقت نمی توانستند در تورنتو انجام دهند. 

شاه می گوید: «حالا که به گذشته نگاه می کنم، می بینم که نقل مکان خانواده سه نفره ما به آلبرتا کار درستی بود».

آلبرتا در حال حاضر برای جذب کارگران جوان و ماهری مانند شاه و همسرش، بسیار موفق تر از استان های دیگر عمل کرده است و به نوعی گوی رقابت را از آنها ربوده است.

رویای مالکیت خانه:

در حال حاضر استان نفت خیز آلبرتا کمپین های مختلفی را راه اندازی کرده تا توجه جوانان ماهر را در مناطق پرجمعیتی مانند ونکوور و تورنتو به خود جلب کند. شعار یکی از این کمپین‌ها «مسکن ارزانتر، دستمزد عالی و رفت و آمد کوتاه تر» است.

طبق گزارش انجمن املاک و مستغلات کانادا، متوسط قیمت یک خانه در آلبرتا در ماه آگوست حدود 424000 دلار بوده است، در حالی که در همین مدت متوسط قیمت یک خانه در انتاریو و بریتیش کلمبیا به ترتیب 830000 و 911000 دلار بوده است. 

به عقیده میکال اسکوترود، استاد اقتصاد دانشگاه واترلو، مهاجرت بین استانی کارگران ماهر برای اقتصاد خوب است، زیرا به این معنی است که کارگران ماهر به جاهایی می روند که بیشتر به آنها نیاز دارند. 

اسکوترود گفت: «ما به رقابت نیاز داریم. امروزه کارفرمایان باید برای جذب نیروهای ماهر در سراسر کشور رقابت کنند و نباید تنها به جوامع محلی که در آنها مستقر هستند، بسنده کنند». 

در عین حال استقبال کارگران ماهر از انتاریو، باعث شده که قیمت مسکن در این استان در سال گذشته حدود 30 درصد افزایش یابد. 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید