اخباراخبار کانادا

آغاز برنامه قرعه کشی برای آوردن والدین و مادربزرگ/پدر بزرگ به کانادا 

برنامه مهاجرتی Parents and Grandparents Program 2023  که بصورت لاتاری اجرا می شود، در فاصله 10 اکتبر تا 23 اکتبر برگزاری خواهد شد. وزارت مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا دعوتنامه هایی را برای 24 هزار و 200 اسپانسر بالقوه ارسال می کند. این دعوت ‌نامه‌ ها از سال 2020 برای حامیان مالی بالقوه که بصورت تصادفی (رندوم) انتخاب شده اند، ارسال می شود. هدف دولت دریافت 15 هزار درخواست می باشد.

اگر در سال 2020 فرم تمایل خود برای اسپانسرشیپی مالی را ارسال کردید، اما دعوت نامه ای برای درخواست PGP در سال 2021 یا 2022 دریافت نکردید، همچنان ایمیل خود و همچنین فولدر junk  ایمیل را بررسی کنید.  

اسپانسرهایی که برای ارائه درخواست دعوت می شوند، در هر استان کانادا به جز کبک، بایستی اعلامیه های ارزیابی یا Notice of Assessment  را از آژانس درآمد کانادا (CRA)  برای هر یک از سه سال مالیاتی قبل از تاریخ درخواست، ارائه کنند. اگر در کبک زندگی می‌ کنید و می‌ خواهید از والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ خود حمایت مالی کنید.

.

درآمد شما توسط وزارت مهاجرت کبک بر اساس شرایط استانی ارزیابی می ‌شود. مدت تعهد حمایت مالی در تمام استان ها به جز کبک 20 سال و در کبک 10 سال می باشد. 

اگر دعوتنامه دریافت نکرده اید، سوپر ویزا یک گزینه دیگر برای شما می باشد. سوپر ویزا به شهروندان کانادایی و مقیم دائم اجازه می دهد تا والدین و پدربزرگ و مادربزرگ خود را از خارج به کانادا بیاورند. دارندگان سوپر ویزا می توانند چندین بار تا 10 سال وارد کانادا شوند. علاوه بر این، کسانی که قبلاً سوپر ویزا دارند، ممکن است بتوانند برای تمدید درخواست دهند تا بتوانند حداکثر هفت سال به عنوان بازدیدکننده در کانادا بمانند.مزیت سوپر ویزا این است که سیستم قرعه کشی وجود ندارد، بنابراین در تمام طول سال ارائه می شود و برای افرادی که واجد شرایط هستند در دسترس است. برای واجد شرایط بودن، متقاضی باید:

  • پدر یا مادر یا پدربزرگ و یا یک شهروند کانادایی یا مقیم دائمی باشد.
  • به دلیل ارتکاب جرم یا بیماری برای کانادا غیرقابل پذیرش نباشد.
  • ثابت کند که می تواند الزامات درآمدی مشخص شده را برآورده کند.
  • نامه امضا شده ای از فرزند یا نوه خود در مورد دعوت آنها به کانادا ارائه بدهد که شامل قول حمایت مالی برای طول مدت اقامت و لیست و تعداد افراد خانواده در کانادا می باشد. 
  • مدرکی مبنی بر پوشش بیمه درمانی برای حداقل یک سال با یک شرکت بیمه کانادایی ارائه کند. 

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید