مقالاتمقالات اجتماعی

آشنایی با یک ترفند روانشناسی رایج در فروشگاه ها

یک روانشناس توضیح می دهد که سوپرمارکت ها و فروشگاه ها چگونه از سبدها و چرخ دستی ها برای ترغیب خریداران به خرید اقلام بیشتر استفاده می کنند.

وقتی وارد یک فروشگاه می‌شوید، با تبلیغات مختلفی مواجه می ‌شوید که شما را تشویق می‌ کنند تا اقلامی را خریداری کنید که قصد ندارید آنها را خریداری کنید و اصولا جز لیست خرید شما نیستند.

تشخیص این ترفندهای آشکار آسان تر است و با کمی توجه می توانید آنها را نادیده بگیرید، اما یک روانشناس مصرف کننده معتقد است که فروشگاه ها تنها از این ترفندها برای ترغیب مشتریانشان به خرید بیشتر استفاده نمی کنند. بلکه با استفاده از راهکارهای ظریف تر، کاری می کنند که مشتری ناخودآگاه بیشتر خرید کند؛ نحوه چیدمان محصولات در فروشگاه ها و پخش رایحه های مختلف، تنها دو مورد از این راهکارها هستند. 

دکتر کاترین جانسون-بوید از دانشگاه آنگلیا راسکین در اینجا قصد دارد به ترفندهای دیگری بپردازد که شاید تاکنون هیچ گاه به آنها توجه نکرده اید. این ترفند مخفی مربوط به سبدها و چرخ دستی ها و نحوه قرار دادن آنها در قسمت های مختلف یک فروشگاه است.

او در این باره گفت: «زمانی کارشناسان فروش متوجه شدند که اگر محتوای سبد خرید افراد بیش از حد  سنگین باشد، آنها از خرید بیشتر خودداری می کنند؛ زیرا دیگر نمی توانند سبدشان را حمل کنند. به همین دلیل سبدهای چرخ دار به وجود آمدند و خیلی سریع تمام فروشگاه ها را به تسخیر خود درآوردند.

با این وجود چیزی که بسیاری از مردم متوجه نمی شوند این است که این سبدهای چرخدار بسیار بزرگتر از سبدهای دستی قدیمی هستند، این سبدهای چرخدار تقریبا به اندازه یک چرخ دستی کوچک ظرفیت دارند، اما به دلیل اینکه به شکل سبد هستند، فرد تصور می کند که کمتر خرید کرده است».

پس اگر می‌ خواهید در پول خود صرفه‌ جویی کنید، بهتر است هیچ وقت از سبدهای چرخدار استفاده نکنید، چون ناخودآگاه سعی می کنید آنها را پر کنید.

دکتر جانسون بوید درباره یک ترفند دیگر فروشگاه ها به ما هشدار می دهد و می گوید: « مواظب باشید اکثر فروشگاه ها سعی می کنند این سبدهای چرخدار را در ورودی فروشگاه قرار دهند و سبدهای کوچکتر را کمتر جلوی چشم می گذارند و به این صورت شما را تشویق می‌ کنند که از سبدهای چرخدار بزرگ استفاده کنید. 

روش آنها بسیار ساده است اگر شما سبد کوچک تر را می خواهید باید مسیری را طی کنید تا بتوانید یک سبد کوچکتر بردارید، اما اگر یک سبد چرخدار بخواهید در همان ورودی فروشگاه به راحتی در دسترس  شما قرار دارد.

گاهی اوقات حتی این سبدهای کوچک در انتهای فروشگاه قرار دارند و اینگونه به نظر می رسد که مشتریان در هنگام خرید آنها را روی زمین جا گذاشته اند. در حالی که اینطور نیست و پرسنل فروشگاه ها از این ترفند روانشناسی استفاده می کنند تا شما مجبور شوید سبدهای چرخدار بزرگتر را بردارید و به این ترتیب به خرید بیشتر تشویق شوید».

امیدوارم حال که با این ترفند روانشناسی ساده آشنا شدید دفعه بعد که به یک فروشگاه مراجعه کردید، بیشتر به اطراف خود توجه کنید و دیگر گول چنین ترفندهایی را نخورید.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید