مقالاتمقالات اجتماعی

آشنایی با پنج روشی که فروشگاه ها با استفاده از آنها پول بیشتری از شما می گیرند

همه ما بخش زیادی از درآمد خود را صرف خرید مواد غذایی می کنیم. فروشگاه ها نیز از این موضوع آگاه هستند و با توسل به ترفندهای مختلف، ما را وادار به بیشتر خرج کردن می کنند. بهترین روش مقابله با این ترفندها، آشنایی با آنهاست.

جین گلاتنز نویسنده این مطلب می گوید: «بخش بزرگی از هزینه‌های مالی هر ماهه من، پولی است که برای خرید مواد غذایی می پردازم. من آشپز ولخرجی نیستم و بیشتر وعده های غذایی من ساده هستند، اما با این وجود هفته ای بین 160 تا 200 دلار به خرید مواد غذایی اختصاص می دهم. افزایش هزینه مواد غذایی به دلیل تورم، باعث شده که هنگام پر کردن سبد خرید خود در فروشگاه ها، محتاط تر از قبل باشم. برای همین سعی کردم بفهمم فروشگاه ها از چه تاکتیک هایی برای وادار کردن ما به خرید بیشتر استفاده می کنند».

بعد از تحقیق با کارشناسان مختلف به 5 راز زیر پی بردم.

 

غذاهای آماده هزینه های شما را بالا می برند:

وقتی می ‌دانم هفته ‌ای پرمشغله در پیش دارم، یا احساس تنبلی می کنم، همیشه سراغ غذاهای آماده ای می روم که در فروشگاه های مختلف ارائه می شوند.

.

این در حالی است که غذاهای آماده با وجود اینکه در وقت شما صرفه جویی می کنند، اما در دراز مدت هزینه های زیادی را به شما تحمیل می کنند. در ضمن بخشی از هزینه این غذاها، صرف بسته بندی آنها می شود که عملا هیچ گونه ارزش افزوده ای برای شما در پی ندارد.

این در حالی است که با کمی برنامه ریزی قبل از خرید، می توانید با خرید مواد غذایی که سریع تر آماده می شوند و صرف قدری وقت در خانه، در طول یک ماه مبلغ چشمگیری را پس انداز کنید.

فروشگاه های مواد غذایی با دریافت شماره تلفن تان، شما را به خرید بیشتر تشویق می کنند:

کارشناسان معتقدند که فروشگاه ها با دریافت تلفن همراه مشتریان خود، سعی دارند آنها را به خرید بیشتر متقاعد کنند. زیرا آنها با ارسال کوپن های دیجیتال باعث می شوند خریداران اقلامی را خریداری کنند که در غیر این صورت نمی خریدند.

در واقع آنها با دریافت شخصی ترین اطلاعات افراد، از آنها به نفع خود استفاده می کنند. تنها راهکار مبارزه با این ترفند، عدم توجه به پیام ها و عدم ارائه شماره تلفن در هنگام خرید، در صورت امکان است.

 

مراقب چیدمان فروشگاه ها باشید:

تاکنون به این فکر نکرده بودم که چیدمان محصولات در فروشگاه ها، بر عادات خرید من تاثیر می گذارند. به عنوان مثال آنها اقلام گران قیمت را در سطح چشم و اقلام ارزان تر را در قفسه های پایین تر قرار می دهند.

پس سعی کنید برای اینکه این ترفند را دور بزنید، همیشه در هنگام خرید قفسه های پایین تر را بررسی کنید؛ به احتمال زیاد اقلام خوش قیمت تری پیدا می کنید.

در ضمن فروشگاه‌ ها به طور عمدی اقلام ضروری مانند تخم‌مرغ و گوشت را در پشت فروشگاه قرار می ‌دهند تا مشتریان بتوانند تا جایی که ممکن است بیشتر داخل فروشگاه بگردند. در این صورت احتمال خرید آنها افزایش می یابد.

برای مقابله با این ترفند، سعی کنید قبل از ورود به فروشگاه یک لیست خرید به همراه داشته باشید و در طول خرید فقط به لیست خریدتان توجه کنید.

 

خرید عمده همیشه بهترین گزینه نیست:

ترفند دیگر فروشگاه ها، فروش بسته های بزرگتر مواد غذایی به قیمت ارزان تر است. به عنوان مثال شما را تشویق می کنند که یک بسته 15 عددی کره را با قیمت 12 بسته بخرید. شاید این در ظاهر مقرون به صرفه باشد. اما خرید این کالاها بدان معنی است که شما برای خرید چیزی پول می پردازید که عملا نیازی به آن ندارید و ممکن است آن را تا انتها مصرف نکنید. 

تنها راهکار دور زدن این ترفند، خرید چیزهای ضروری و عدم توجه به این ترفند تبلیغاتی است.

 

مواد غذایی سالم، گران تر هستند:

احتمالا شما نیز می دانید که محصولات ارگانیک گران تر از سایرین هستند. به همین دلیل باید در هنگام خرید مواد غذایی، برچسب آنها را از نزدیک بخوانید.

اما این بدان معنی نیست که محصولات دیگر ناسالم هستند، زیرا بسیاری از برندها محصولاتی را عرضه می کنند که دارای همان مزایا هستند، اما به دلیل اینکه فاقد گواهینامه ارگانیک هستند قیمت پایین تری دارند. به همین دلیل توصیه می شود که حتما در هنگام خرید، برچسب تغذیه و مواد تشکیل دهنده محصول را بخوانید.

اگر همچنان خواهان خرید اقلام ارگانیک هستید، بهتر است آنها را از فروشگاه های خود برند خریداری کنید، زیرا قیمت این محصولات در این فروشگاه ها کمتر از فروشگاه های بزرگ خرده فروشی است.

تمام این نکات نشان می دهند که آمادگی قبل از خرید، رمز یک خرید باصرفه است. پس قبل از خرید برنامه ریزی کنید، اقلام مورد نیاز خود را یادداشت کنید و سعی کنید تنها چیزهایی را که نوشته اید خریداری کنید. 

 

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید