مقالاتمقالات اجتماعی

آشنایی با مردی که توانایی حرکت دوباره را به حیوانات هدیه می دهد

در این مقاله با یک متخصص پروتز اهل ویرجینیا آشنا می شویم؛ متخصصی که به حیواناتی که مشکل حرکتی دارند کمک کرده و با اختراع اندام های مصنوعی امکان زندگی دوباره برای آن ها را فراهم آورده است. درک کامپانای 43 ساله از طریق موسسه اندام مصنوعی حیوانات، زندگی 35000 حیوان از جمله سگ، بز، گاو، شتر، راکون و فیل را دگرگون کرده است. کامپانا معتقد است همه حیوانات لیاقت راه رفتن و برخورداری از یک زندگی خوب را دارند، و حق دارند از همه تکنولوژی هایی که در اختیار انسان قرار دارد بهره مند شوند.

به نوشته TheEpochTimes، آغاز فعالیت کامپانا به هجده سال قبل بازمی گردد. روزی که صاحب سگی سیاه از نژاد لابرادور به محل کار او -که ساخت اندام مصنوعی برای انسان ها بود- مراجعه کرد. صاحب سگ از کامپانا خواست برای سگش عضو مصنوعی بسازد. کامپانا در آن زمان تصوری از اعضای مصنوعی برای حیوانات در سر نداشت؛ با این حال تسلیم نشد و شروع به طراحی و ساخت عضو مصنوعی کرد. به گفته او ساخت چنین ابزاری برایش بسیار زمانبر بود؛ او در این باره می گوید: با این کار آشنایی نداشتم و در واقع، با انجام آن بیگانه بودم، اگرچه در ساخت اعضای مصنوعی انسان به مهارت کافی دست یافته بودم، اما کار در این حوزه نیازمند تخصص خاص خود بود. با اینکه این نخستین تجربه کامپانا در ساخت اعضای مصنوعی برای حیوانات بود، ولی از این تجربه سربلند بیرون آمد و پس از مشاهده نتیجه رضایت بخش آن، بسیار خشنود شد. کامپانا پس از اولین تجربه موفق خود دست به تحقیق زد و دریافت تاکنون کسی شروع به ساخت اعضای مصنوعی مخصوص حیوانات نکرده است. پس به سرعت دست به کار شد و تجارت خود را راه اندازی کرد، برای توسعه آن تلاش کرد و در سراسر دنیا گسترش داد. او می گوید: قصد دارم هر آنچه از فعالیت در حوزه ساخت اندام مصنوعی انسان ها آموخته ام در حوزه دامپزشکی به کار ببندم. من خودم را قلبا کارآفرین می دانم و عاشق ساختن اجسام هستم.

کامپانا برای رسیدن به هدف خود، به همکاری با یک دامپزشک پرداخت که حیوانات بیمار خود و نیازمند کمک را به او معرفی می کرد؛ کامپانا از این طریق گام به گام مهارت های خود را گسترش داد، در مواردی کار بسیار سخت بود و مجبور می شد بارها و بارها سازه خود را تغییر شکل دهد؛ اما پس از ساخت عضو و کاربردی بودن آن احساس شعف می کرد چون می دانست موارد بسیاری در سراسر دنیا به درمان هایی مشابه نیاز دارند. پس از سال ها تلاش اکنون کارها بر روی غلتک افتاده و در ویرجینیا کارها طبق روال انجام می شوند.

افراد محلی برای مداوا به کلینیک مراجعه می کنند و برای افرادی که امکان مراجعه حضوری ندارند درمان از راه دور انجام می شود. کامپانا معتقد است این باور غلط بین مردم رواج یافته که استفاده از اعضای مصنوعی مختص قشر مرفه جامعه است، در حالی که  این کار می تواند جایگزین عمل جراحی شود و به حیوانات امکان دهد، بدون تحمل تیغ جراحی سلامت خود را به دست آورند. کامپانا می گوید ساخت اعضای مصنوعی در مقایسه با عمل جراحی بسیار کم هزینه تر بوده و نتیجه کار کاملا رضایت بخش است. این پروسه بسیار آسان است و به مردم امکان می دهد در بلندمدت پول بیشتری پس انداز کنند.

او همچنین شاهد است پس از هر بار معالجه حیوانات، صاحبان آن ها گمان می کنند معجزه رخ داده است. به گفته کامپانا، پروسه درمان حیوانات و انسان ها شبیه هم بوده و هر دو زمانبر است به این معنا  که مدتی طول می کشد تا حیوان به عضو جدید عادت کند اما پس از آن، وقتی توانایی حرکت به دست می آید معجزه رخ می دهد؛ او از دیدن بهبودی حیوانات و رضایت صاحبان آن ها لذت می برد و اکنون به سراسر کشور سفر می کند تا دانش خود را در اختیار همه قرار دهد.

 

هدف بعدی این کارآفرین موفق چیست؟.

کامپانا در حال حاضر به فکر تاسیس موسسه ای است که به صاحبان حیوانات امکان دهد همراه حیوانات خود سفر کنند و در پروسه درمان آن ها را همراهی کنند. او همچنین در فکر استانداردسازی حرفه خود و تعیین خط مشی برای آن است، و در کنار آن، ساخت چند حیوان رباتیک را نیز در برنامه دارد.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید