اخباراخبار کانادا

آشنایی با شهری که تجلی بحران وام مسکن در کانادا است

به نقل از thestar : کالین بست یکی از اعضای شورای محلی در خیابانی که هنوز آسفالت نشده راه می رود، او از کنار ردیفی از خانه ‌های شهری عبور می ‌کند که برخی از آنها هنوز با پوشش پلاستیکی پوشانده شده ‌اند و برخی از آنها تازگی از سر و رویشان می بارد.

او می گوید: «نه ماه پیش، اینجا مزرعه ذرت بود. در میلتون این یک اتفاق عادی است، اینجا محله های مسکونی مانند قارچ سبز می شوند. جایی که خالی از سکنه است، یک هفته بعد مملوء از مردمی است که بچه هایشان از سر کول و هم بالا می روند.

اینجا تعداد خیابان‌ های جدید آنقدر زیاد است که حتی یکی از آنها به نام شهردار کنونی نامگذاری شده است».

اما چرا؟

زیرا در اینجا درصد تعداد کسانی که با وام مسکن خانه دار شده اند، بسیار بیشتر از سایر نقاط کشور است. در میلتون 79 درصد از خانواده های مالک دارای وام مسکن هستند، این نسبت در تورنتو 57 درصد و در کل کشور 60 درصد است.

از آنجایی که نرخ های بهره طی سال گذشته افزایش یافته است، ساکنان شهر میلتون بیشتر از سایر نقاط کشور دچار بحران شده اند. به همین دلیل امروزه تعداد مالکانی که به اجبار بانک ها مجبور به تخلیه خانه های خود می شوند به شدت افزایش یافته است. اینها همه نتیجه تبلیغات غیرمنطقی و جنون واری هستند که خانه اولی ها و جوانان کانادایی را از سراسر کانادا جذب شهری کرده اند که اکنون در بحران فرو رفته است.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید