اخباراخبار کانادا

آزمایش محرمانه گوگل در زمینه مسدود کردن اخبار برای برخی از کانادایی ها 

به نقل از thestar : گوگل به دلیل تصمیم خود برای اجرای مخفیانه آزمایشی که برخی محتواهای خبری را برای کانادایی ‌ها مسدود می ‌کند، با اتهامات دستکاری در اخبار، سانسور و ریاکاری مواجه است. 

براساس اخباری که اخیرا منتشر شده است، گوگل اخیرا نمایش محتوای خبری کانادایی و جهانی را در موتور جستجوی خود برای حدود چهار درصد از کاربران کانادایی این سرویس محدود کرده است. این اقدام به صورت مخفیانه انجام شده و گویا قرار است هزاران آزمایش مشابه انجام شوند که برخی از آنها به تغییرات دائمی منجر نمی شوند.

گوگل این آزمایش پنج هفته ای را در پاسخ به لایحه C-18 انجام داد؛ این قانون که اکنون در سنا در مرحله تصویب است غول ‌های فن آوری را مجبور می‌کند با ناشران اخبار به توافق برسند و بخشی از درآمدی را که با ارسال محتوای خبری رسانه ‌ها به دست می‌آورند، با آنها سهیم شوند. این لایحه برای کمک به صنعت روزنامه نگاری کانادا تهیه شده است و قصد دارد آنها را تا حدی از زیر سلطه شرکت های فن آوری که بر بازار تبلیغات دیجیتال تسلط دارند، نجات دهد. 

چیزی که باعث خشم، نگرانی و محکومیت این اقدام توسط سیاستمداران، کارشناسان و مردم شده است.

این است که گوگل طرح خود را زمانی از کانادایی ها پنهان کرده که دسترسی آنها به اطلاعات از منابع قابل اعتماد در خطر قرار گرفته است، ما ادعا می کنیم یک دموکراسی هستیم، آیا این قابل قبول است که در یک دموکراسی، گوگل این گونه مخفیانه منابع خبری را دستکاری کند. روزنامه نگاری اساس دموکراسی است؛ خیلی ها معتقدند که این اقدام گوگل ریاکارانه است، زیرا این شرکت فن آوری استدلال کرده که قانون پیشنهادی ممکن است به انتشار اطلاعات نادرست آنلاین کمک کند، به نظر خیلی ها این یک زنگ هشدار است که نشان می دهد گوگل تا چه اندازه بر ما تسلط دارد.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید