اخباراخبار کانادا

آزمایش فاضلاب یکی دیگر از فرودگاه های کانادا برای شناسایی سویه های جدید کرونا

معاون آزمایشگاه ملی میکروبیولوژی می گوید که آزمایش فاضلاب فرودگاه پیرسون تورنتو در زمینه شناخت سویه های جدید کرونا بسیار مفید بوده است، به همین دلیل قرار است این آزمایش ها در فرودگاه ونکوور نیز اجرا شوند.

تقریبا یک سال است که آژانس بهداشت عمومی کانادا در حال آزمایش فاضلاب فرودگاه پیرسون تورنتو است و اکنون قصد دارد فرودگاه بین ‌المللی ونکوور را نیز تحت این آزمایشات قرار دهد.

دکتر گیولامی پولیکوین معاون آزمایشگاه ملی میکروبیولوژی کانادا گفت که تکنسین ‌ها این آزمایشات را در سه محل در تورنتو انجام داده اند.

ترمینال 1، ترمینال 3 و تأسیسات تخلیه فاضلاب که در آن هواپیماها مخازن دستشویی های خود را تخلیه می کنند.

او گفت: «این داده ‌ها برای شناخت سویه های ترکیبی کرونا بسیار مفید هستند، حتی ما می توانیم تفاوت ها را در این سه سایت مختلف نمونه برداری مشاهده کنیم و این در زمینه تحقیقات کمک زیادی به ما می کند».

نمونه‌ های فاضلاب پنج بار در هفته از این سه سایت جمع ‌آوری می ‌شوند. پولیکوین ابراز امیدواری کرد که رویکرد مشابهی در ونکوور در دستور کار قرار بگیرد.

او اعلام کرد که از زمان شروع پروژه در سال گذشته، تفاوت های ظریفی را در داده های جمع آوری شده از این سه سایت مشاهده کرده است.

زمانی که این برنامه شروع شد، کانادا مسافران ورودی به مرزهای خود را ملزم به آزمایش کووید 19 در بدو ورود می‌کرد. جالب این است که سویه های کرونا یافت شده در این آزمایش ها، عموماً همان چیزی بودند که در نتایج آزمایشات فاضلاب مخازن هواپیماها مشاهده می شدند.

اما نتایج آزمایش های فاضلاب ساختمان ‌های ترمینال فرودگاه، اندکی متفاوت بودند. زیرا در این آزمایش ها ترکیبی از سویه های مختلف کرونا یافت شده است که اتفاقا بین جمعیت عمومی تورنتو رواج بیشتری داشته اند.

پولیکوین گفت: «این آزمایش ها ما را قادر کرده اند واریانت های مختلف کرونا را در نسبت‌ های مختلف تشخیص دهیم. در این صورت می توانیم احتمال شیوع سویه های جدید را قبل از انتشار آنها تخمین بزنیم».

به گفته پولیکوین داده های فعلی جمع آوری شده از این طریق، سویه های اومیکرون را نشان می دهند که در حال حاضر در سراسر جهان رواج دارند.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید