اخباراخبار کانادا

آزمایش اولین داروی ساخت کانادا برای بیماری های صعب العلاج چشم 

محققان دانشگاه واترلو در انتاریو، در حال کار بر روی داروی جدیدی هستند که ممکن است در درمان بیماری های دژنراتیو چشم و مشکلات مشابه در سایر قسمت های بدن، موثر باشد. 

دارویی که توسط ساچدو سیدو و همکارانش در دانشکده داروسازی واترلو ساخته شده است، با هدف درمان دژنراسیون ماکولا مرتبط با سن (AMD)  و همچنین کمک به بیماران دیابتی در معرض خطر ابتلا به ادم ماکولا دیابتی (DME)  در حال توسعه می باشد. این دارو در حال حاضر در حال طی مراحل آزمایشی در آمریکا می باشد. 

به گفته دانشگاه، این دارو گروهی از پروتئین‌ ها را فعال می‌ کند که یکپارچگی عروق خونی در چشم را بهبود می‌ بخشد و همچنین مانع از تجمع مایع در شبکیه می ‌شود.

سیدو معتقد است این دارو همچنین می تواند بر بیماری هایی  مانند آلزایمر، پارکینسون، بیماری التهابی روده یا روده تحریک پذیر، بیماری کرون، پوکی استخوان، نارسایی کبد و فیبروز ریه موثر باشد. 

سیدو گفت شرکتی که در حال آزمایش این دارو در آمریکا می باشد، به دنبال یافتن بیماران داوطلبی است که از بیماری های صعب العلاج چشم رنج می برند. وی گفت: آزمایشات بالینی مرحله 1 که نشان دهنده بی خطر و موثر بودن دارو است، دو تا سه سال زمان می برد. پس از آن باید آزمایشات با مقیاس بزرگتر انجام شود. بنابراین احتمالا دارو حداقل تا چهار سال دیگر برای عرضه آماده خواهد شد.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید