اخباراخبار کانادا

آزاد شدن فروش کوکائین در بریتیش کلمبیا!؟

به نقل از torontosun : یک شرکت بریتیش کلمبیایی که مجوز فدرال برای تولید و فروش کوکائین دریافت کرده است، بیانیه اصلی خود را اصلاح کرد و اعلام کرد که هیچ برنامه ای برای تجاری سازی این ماده کنترل شده ندارد.

آزمایشگاه آداسترا روز جمعه در بیانیه ای اصلاحی اعلام کرد: «شرکت لانگلی در بریتیش کلمبیا در حال حاضر هیچ گونه فعالیتی در زمینه کوکائین ندارد و مجوزی که به این شرکت داده شده است، به او اجازه نمی دهد کوکائین را به عموم مردم بفروشد.

اما چرا این موضوع این قدر رسانه ای شده و مورد توجه قرار گرفته است؟ و چرا باعث شده این سوء تفاهم پیش بیاید که در بریتیش کلمبیا قرار است فروش کوکائین آزاد شود؟

این موضوع زمانی توجهات عمومی را به خود جلب کرد که کوین فالکون رهبر اپوزیسیون، بیانیه اصلی آداسترا را در مورد طرح های تجاری سازی این شرکت زیر سوال برد.

این موضوع به سرعت واکنش جاستین ترودو و نخست وزیر بریتیش کلمبیا دیوید ابی را به دنبال داشت.

ترودو روز جمعه گفت که او به اندازه ابی از این موضوع متعجب شده است.

او در ادامه گفت: «دولت فدرال سریعا با همکاری آزمایشگاه های آداسترا موضوع را بررسی می کند تا هرگونه سوء تفاهم ناشی از بیانیه تجاری سازی این شرکت را برطرف کند».

ترودو اعلام کرد که آداسترا مجوز فروش کوکائین در بازار آزاد را ندارد. زیرا تجاری سازی کوکائین در کانادا غیرقانونی است و دولت هیچ برنامه ای برای قانونی کردن آن ندارد.

ابی نیز اعلام کرد که از شنیدن این خبر متعجب شده است، زیرا وزارت بهداشت کانادا در این مورد به مقامات استان هیچ اطلاعی نداده و با آنها مشورت نکرده است.

وزارت بهداشت کانادا نیز در یک بیانیه کتبی اعلام کرد این وزارتخانه تمامی برنامه ها و بیانیه های این شرکت را با دقت مورد بررسی قرار خواهد داد.

منبع خبــــــر

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید