مقالاتمقالات اجتماعی

آخرین توصیه های جوان ۲۷ ساله مبتلا به سرطان قبل از مرگش

هالی بوچر مدت‌ها با سرطان استخوان، یک سرطان نادر که عمدتا جوانان را درگیر می‌کند، مبارزه کرده بود. در بیانیه‌ای که در صفحه فیس‌بوک یادبود بوچر منتشر شد، برادرش دین و شریک زندگی‌اش لوک، خبر دلسوز درگذشت او را به دوستان اعلام کردند. آن‌ها در تاریخ ۴ ژانویه ۲۰۱۸ نوشتند: با نهایت اندوه اعلام می‌کنیم که هالی در ساعات اولیه امروز صبح از دنیا رفته است. پس از تحمل رنج بسیار، او بالاخره توانست برای همیشه از ما خداحافظی کند. پایان زندگی او آرام و بدون درد بود؛ هنگامی که پیشانی‌اش را بوسیدیم و برای آخرین بار خداحافظی کردیم او سرشار از آرامش به نظر می‌رسید. همان‌طور که انتظار می‌رفت هالی پیام کوتاهی برای همگی شما آماده کرده بود که به زودی منتشر خواهد شد. این پیام هالی که دین و لوک منتشر کردند، باعث شده است تا اینترنت به شدت متاثر شود. 

متن پیام هالی بوچر در آخرین پستش در شبکه های اجتماعی یک پیام قدرتمند و تاثیرگذار بود. این پیام تا کنون موفق به کسب بیش از ۷۲ هزار لایک و ۵۶ هزار اشتراک گذاری در سراسر جهان شده و شایسته است که به‌ طور گسترده انتشار یابد. بوچر در این پست به پذیرش زودرس مرگ خود در سن ۲۶ سالگی اشاره می‌کند و می‌گوید: همیشه تصور می‌کردم پیر و چروکیده می شوم – احتمالا به دلیل خانواده زیبایی که قصد داشتم با عشق زندگی‌ام بسازم. 

او سپس به این نکته اشاره می‌کند که زندگی، ظریف، گران‌بها و غیرقابل پیش‌بینی است و هر روز یک هدیه‌ است و نه  یک حق مسلم.  

در پیام هالی بوچر چند نکته ارزشمند وجود دارد که به آنها اشاره می کنیم:

من می‌خواهم که مردم کمتر در مورد استرس‌های کوچک و بی‌معنی زندگی نگران باشند. باید سعی کنند به خاطر بسپارند که ما همگی یک سرنوشت داریم. بنابراین تلاش کنید تا زمانه خود را بدون توجه به دردسرهای غیرضروری به خوبی درک کنید.

به جای نگرانی درباره مشکلات کوچک و بی‌اهمیت زندگی، به زیبایی‌های پیرامون خود توجه کنید و خوش‌شانس بودن خود را درک کنید. وقتی انسان به کل زندگی خود نگاه می‌کند، این مشکلات جزئی کاملا بی‌اهمیت جلوه می‌کنند.

به جای شکایت از مشکلات کوچک زندگی مانند کار سخت یا ورزش کردن، باید برای این که قادر به انجام این فعالیت‌ها هستند، سپاسگزار باشند. زمانی که بدن ما قادر به انجام این کارها نباشد، آن‌ها را بسیار مهم و باارزش خواهیم دانست. انسان هنگام انجام کار برای دیگران، خوشحال‌تر است تا زمانی که آن کارها را برای خود انجام دهد. 

هالی پس از بیمار شدن، با افراد بسیار بخشنده و مهربانی آشنا شده و حمایت و کمک بیشتری از سوی خانواده، دوستان و حتی غریبه‌ها دریافت کرده است. او اظهار می‌کند که این تجربه را هرگز فراموش نخواهد کرد و همواره سپاسگزار همه این افراد خواهد بود.

امسال خانواده آنها توافق کردند هدیه‌ای به هم ندهند. با اینکه درخت کریسمس کمی خالی و غمگین به نظر می‌رسید، اما این تجربه بسیار خوشایند بود. چرا که مردم تحت فشار خرید قرار داشتند. تصور اینکه اعضای خانواده برای او هدیه‌ای بخرند که در نهایت خودشان صاحب آن بشوند، کمی عجیب است.

به جای اینکه همواره سعی کنیم لحظات را از طریق گوشی خود ضبط و ثبت کنیم، بهتر است که به صورت مستقیم و بدون واسطه در آن لحظات غرق شویم و آنها را لذت ببریم. زندگی قرار نیست که صرفا از طریق صفحه نمایش گوشی ها تجربه شود. هدف اصلی در این دنیا، گرفتن عکس های کامل و بی‌نقص نیست.

موسیقی گوش دهید. با دوستان تان زیاد صحبت کنید. اگر تمایل داشتید حتما سفر کنید. برای زندگی کردن کار کنید و نه اینکه زندگی کنید برای کار کردن. کاری که خوشحال تان می کند را حتما انجام دهید. به فشارهای دیگران برای داشتن زندگی پربار توجه نکن. شاید تو بخواهی زندگی معمولی و متوسطی داشته باشی و این کاملا پذیرفتنی است.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید