علم و دانش

آبجوی آینده؟ اولین آبجوی طراحی شده توسط هوش مصنوعی تست شد 

به نظر می رسد کارایی ChatGPT هیچ حد و مرزی نمی شناسد، زیرا حتی آبجوسازان نیز از این ابزار برای تولید آبجو استفاده می کنند.

برند آلمانی Beck’s برای ساخت نوشیدنی به نام Beck’s Autonomous به چت ربات هوش مصنوعی روی آورده است. ChatGPT نه تنها دستور تهیه آبجو، بلکه بسته بندی، نام، کمپین تبلیغاتی و حتی طراحی وب سایت را نیز ارائه کرد.

برند بک به مناسبت 150 سالگی تاسیس آن در شهر برمن – آلمان در سال 1873، به کمک ChatGPT آبجو ارائه کرد. همانطور که گفته شد کلیه تصمیمات از دستور تهیه تا کمپین تبلیغاتی توسط هوش مصنوعی گرفته شده اند. البته شرکت از افشای دستور تهیه خودداری کرده است. 

Beck’s  این آبجو را به صورت رایگان در اختیار چند نفر قرار داده تا با چشیدن آن بازخوردها را به شرکت منتقل کنند، تا بر اساس آنها در مورد تولید انبوه و عرضه به بازار تصمیم گیری شود. 

یکی از تست کنندگان جاناتان چدویک از Mail Online بود که پس از چند هفته انتظار آبجو را در جعبه ای فانتزی و مهر و موم شده دریافت کرد. او می گوید: چیزی که انتظارش را نداشتم این بود که جعبه به محض باز شدن با صدای رباتیک شروع به صحبت با من کرد. به نظر می رسد داخل جعبه یک حسگر تعبیه شده که با تشخیص نور، گفتار را تحریک می کند. هنگامی که از شوک جعبه مقوایی سخنگو خارج شدم، قوطی فلزی 250 میلی لیتری حاوی مایع گرانبها را بیرون آوردم. قوطی با یک لایه عجیب و کمی شبیه لاستیک پوشیده شده است. اما طراحی قوطی ریختن آن را نسبتا سخت می کرد و مقداری آبجو روی میز ریخت. 

دو آبجوی Beck’s از نظر ظاهر به میزان قابل توجهی متفاوت بودند – بک استاندارد طلایی رنگ ولی آبجوی هوش مصنوعی کم رنگ تر بود. از نظر مزه آبجوی هوش مصنوعی بیشتر مانند یک ale  تلخ بود و احتمالا در دستور تهیه آن بیش از یک نوع رازک استفاده شده بود. همچنین مقداری ترشی در مزه آن وجود داشت.

منبع خبــــــر

 

 


نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا

Adblock را متوقف کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید